Вилучені митницею грошові кошти повернуті власнику

Адвокаты нашей компании помогли гражданину Польши вернуть денежные средства в сумме более 95 000 гривен, незаконно изъятые Киевской таможней Государственной фискальной службы Украины

Адвокатами нашої компанії громадянину Польщі в судовому порядку повернуті кошти в сумі понад 95 000 гривень, незаконно вилучені Київською митницею Державної фіскальної служби України, чим встановлено практику застосування національного законодавства в частині реалізації преюдиції в механізмі правового регулювання таких правовідносин.

Конфіскація товару як міра відповідальності за порушення вимог ст. 471 Митного кодексу України передбачена лише для випадків переміщення через митний кордон України товарів, ввезення яких заборонено або обмежено законодавством України. За переміщення ж товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації таких товарів.

Постанова НБУ від 27 травня 2008 року № 148, на яку посилаються органи митниці при вилученні готівки та складенні протоколів про порушення митних правил, не забороняє ввезення на територію України валютних цінностей і не обмежує їх максимальний розмір.

Так, відповідно до п. 3 глави 2 вказаної постанови фізична особа – нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Отже, вищевказаною постановою НБУ лише встановлені додаткові вимоги до ввезення валютних цінностей в обсягах, що перевищують 10 000 євро, у вигляді письмового декларування, та діючим законодавством України ввезення готівкової іноземної валюти в Україну, не обмежено, обмежено лише суму (10 000 євро), яка може бути ввезена без письмового декларування.

Таким чином, оскільки готівкова іноземна валюта не відноситься до числа товарів, ввезення яких заборонено або обмежено, то застосування до правопорушників такої міри відповідальності за порушення вимог ст. 471 МК України як конфіскація товару (іноземної готівкової валюти) в обсязі понад 10 000 євро є неправомірною.

Застосування конфіскації предметів порушення митних правил у даному випадку є порушенням положень ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції, а саме, втручання в право особи на повагу власності, так як є непропорційним, оскільки покладає на нього «індивідуальний надмірний тягар».

Повернутися до всіх новин

Так же Вас може зацікавити ...

Вирок “доктора Пі” скасовано

[:ru]Вследствие приложенных адвокатом нашей фирмы усилий и его строгой позиции, приговор 07.12.2017 был отменен апелляционной инстанцией, а Слюсарчук А.Т. и далее имеет законное право осуществлять свою профессиональную медицинскую деятельность с абсолютно легитимными дипломами и медицинскими званиями.[:uk]Внаслідок прикладених адвокатом нашої фірми зусиль та його непохитної позиції, 07.12.2017 вирок було скасовано апеляційною інстанцією, а Слюсарчук А.Т. і далі має законне право здійснювати свою професійну медичну діяльність з абсолютно легітимними дипломами та медичними званнями.[:en]Through the efforts undertaken by our attorney and his unwavering position, on 7 December 2017, the sentence was overturned on appeal, and now Slyusarchuk is restored to his lawful right to professional medical practice with absolutely legitimate diplomas and medical ranks.[:]

Читати всю новину

Захищені інтереси Fly Park

[:ru]Адвокаты фирмы защитили интересы сети семейно-развлекательных заведений для детей «Fly Park» [:uk]Адвокати фірми захистили інтереси мережі сімейно-розважальних закладів для дітей «Fly Park» після інциденту, що стався у одному із закладів у місті Києві[:en]Lawyers of the firm defended the interests of the network of family entertainment establishments for children "Fly Park"[:]

Читати всю новину

Кілька мільйонів гривень повернуто клієнту

[:ru]В результате многочисленных обращений адвокатов фирмы к следственным судьям клиенту были возвращены незаконно изъятые в ходе обыска средства в размере более двух миллионов гривен, а также документы и печати предприятия.[:uk]В результаті численних звернень адвокатів фірми до слідчих суддів клієнту були повернуті незаконно вилучені в ході обшуку кошти в розмірі понад два мільйона гривень, а також документи та печатки підприємства.[:en]As a result of petitions submitted by our lawyers to investigating judges, funds of more than UAH 2 million, the company’s documents and seals that were unlawfully seized during the search, have been returned to the client.[:]

Читати всю новину

Замовляйте Вашу приватну консультацію

Ваши данные успешно отправлены!