Вилучені митницею грошові кошти повернуті власнику

Адвокаты нашей компании помогли гражданину Польши вернуть денежные средства в сумме более 95 000 гривен, незаконно изъятые Киевской таможней Государственной фискальной службы Украины

Адвокатами нашої компанії громадянину Польщі в судовому порядку повернуті кошти в сумі понад 95 000 гривень, незаконно вилучені Київською митницею Державної фіскальної служби України, чим встановлено практику застосування національного законодавства в частині реалізації преюдиції в механізмі правового регулювання таких правовідносин.

Конфіскація товару як міра відповідальності за порушення вимог ст. 471 Митного кодексу України передбачена лише для випадків переміщення через митний кордон України товарів, ввезення яких заборонено або обмежено законодавством України. За переміщення ж товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації таких товарів.

Постанова НБУ від 27 травня 2008 року № 148, на яку посилаються органи митниці при вилученні готівки та складенні протоколів про порушення митних правил, не забороняє ввезення на територію України валютних цінностей і не обмежує їх максимальний розмір.

Так, відповідно до п. 3 глави 2 вказаної постанови фізична особа – нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Отже, вищевказаною постановою НБУ лише встановлені додаткові вимоги до ввезення валютних цінностей в обсягах, що перевищують 10 000 євро, у вигляді письмового декларування, та діючим законодавством України ввезення готівкової іноземної валюти в Україну, не обмежено, обмежено лише суму (10 000 євро), яка може бути ввезена без письмового декларування.

Таким чином, оскільки готівкова іноземна валюта не відноситься до числа товарів, ввезення яких заборонено або обмежено, то застосування до правопорушників такої міри відповідальності за порушення вимог ст. 471 МК України як конфіскація товару (іноземної готівкової валюти) в обсязі понад 10 000 євро є неправомірною.

Застосування конфіскації предметів порушення митних правил у даному випадку є порушенням положень ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції, а саме, втручання в право особи на повагу власності, так як є непропорційним, оскільки покладає на нього «індивідуальний надмірний тягар».

Повернутися до всіх новин

Так же Вас може зацікавити ...

Замовляйте Вашу приватну консультацію

Ваши данные успешно отправлены!