Адвокати фірми захистили інтереси від незаконного переслідування клієнта монополістом на українському ринку електроенергії

Відносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст. 714 ЦК України, ст. ст. 24-27 ЗУ «Про електроенергетику», Правилами та Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28 (у відповідній редакції).
Частиною 4 статті 26 Закону передбачено, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та Правил користування електроенергією, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕ: порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний, або відсутності на приладах обліку пломб з відбитками тавр про повірку приладів обліку (за умови наявності акта про збереження пломб, складеного в порядку, установленому ПКЕЕ, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу приладів обліку).
Отже, за відсутності спричиненої певним порушенням можливості споживання не облікованої електроенергії, визначення її обсягу та вартості є безпідставним, оскільки, як вбачається з назви пункту 1.1 та розділу 2 наведеної Методики, вона встановлює порядок для визначення обсягу та вартості саме не облікованої електроенергії.
Тобто, крім встановлення окремого порушення ПКЕЕ – факту зриву пломби, необхідно довести можливість споживання споживачем внаслідок цього необлікованої електроенергії.
Можливість безоблікового споживання електроенергії внаслідок відсутності пломби на захисному екрані з ввідного рубильника та електролічильника за відсутності пошкодження інших пломб, є лише припущенням, на підтвердження якого суду не надано жодних доказів. Жодних пошкоджень приладів обліку електроенергії, пошкоджень інших чотирьох пломб, встановлення яких передбачено законодавством, слідів втручання в нього або ділянок самовільного підключення тощо під час проведення перевірки не встановлено, що підтверджено самим актом про порушення.