Увага, зміни в реєстраційних діях

Пам’ятка щодо проведення державної реєстрації фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб з урахуванням останніх змін.

Пам’ятка щодо проведення державної реєстрації фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб з урахуванням останніх змін.

Нещодавно Міністерство юстиції України розробило новий порядок надання послуг реєстрації в цілях забезпечення прозорого, швидкого та ефективного надання послуг кожній особі, забезпечуючи легкість ведення бізнесу, підвищуючи ступінь суспільної довіри і впевненості.

Зважаючи на всі зміни у законодавстві, суб’єктам господарювання необхідно врахувати багато нюансів, для вчасного виявлення яких необхідна юридична допомога.

З метою спрощення реєстраційної процедури, забезпечення зручного та інтуїтивного пошуку необхідної форми заяви, полегшення та прискорення процесу заповнення відповідних документів Міністерство юстиції України затвердило нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації – вони почали діяти з 1 червня 2020 року.

Варто зазначити, що замість регламентованих раніше 24-х форм заяв з 1 червня 2020 року почали використовувати лише дев’ять – нові форми згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії.

Відтепер, незалежно від дій, які необхідно провести, наприклад, щодо фізичної особи – підприємця, завжди подається одна затверджена форма заяв.

Також є затверджені основні правила оформлення заяв, що подаються для державної реєстрації:
1) заява заповнюється друкованими літерами;
2) якщо певна сторінка заяви не заповнюється через відсутність відомостей, що містяться на ній, така сторінка не підписується заявником і не подається;
3) друк заяви може здійснюватися з обох сторін аркуша;
4) при обранні певних полів у заяві проставляється знак «V» або інший подібний знак, що свідчитиме про обрання певного поля;
5) відомості про кінцевого бенефіціарного власника засновника юридичної особи заповнюються та в подальшому оновлюються виключно у разі наявності серед засновників/учасників юридичної особи іншої юридичної особи;
6) відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи під час державної реєстрації змін чи реорганізації юридичної особи заповнюються виключно у разі, коли такі відомості потребують оновлення у зв’язку з певними змінами відомостей про таких кінцевих бенефіціарних власників;
7) заповнення у заяві більше відомостей, ніж необхідно, не заборонено та не є підставою для зупинення розгляду документів (наприклад, для державної реєстрації припинення юридичної особи, окрім обов’язкового внесення відомостей про ідентифікаційний код, заявником може бути внесено відомості про організаційно-правову форму та назву. Аналогічно і при державній реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем).

Звертаємо увагу, що відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи подають та в подальшому оновлюють усі юридичні особи, крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій.
Важливо, що подання заяв в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій здійснюється з дня розміщення на веб-сайті Міністерства юстиції України відповідного оголошення про можливість обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв. Простіше кажучи, з 1 червня 2020 року заяви у зазначеній частині «не працюватимуть» – потрібно дочекатися спеціального оголошення Мін’юсту. До появи такого оголошення, як і раніше, слід подавати окрему реєстраційну заяву.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юридичної особи буде здійснюватися після доопрацювання програмних засобів цього реєстру.

Адвокатське об’єднання «Моргун та партнери» – це команда професіоналів з досвідом надання послуг у сфері супроводу бізнесу. Управління компанією чи здійснення підприємницької діяльності потребує практичних знань в цивільному, господарському та податковому законодавствах. Для ефективної реалізації необхідно не лише здійснювати раціональні розрахунки, але і покластись на кваліфікованих фахівців, в іншому випадку звичайна процедура може забрати багато сил, часу, грошей і бути збитковою в перспективі.

Динаміка змін нормативних актів та гнучкість деяких норм законодавства створюють такі умови, в яких усім суб’єктам господарської діяльності в Україні потрібен якісний юридичний супровід. Основна мета професійної діяльності нашої команди полягає в тому, щоб створити оптимальні умови для розвитку вашого бізнесу та знаходити для вас найбільш ефективні та перспективні рішення.

Повернутися до всіх новин

Так же Вас може зацікавити ...

Анульовано незаконне рішення чорного нотаріуса

[:ru]Адвокаты нашей компании помогли клиенту в кратчайшие сроки вернуть имущество, которое выбыло из собственности его покойной матери без ее согласия путем незаконных действий "черного нотариуса" и получить свидетельство о праве на наследство по закону на такое имущество.[:uk]Адвокати нашої компанії допомогли клієнту в найкоротші строки повернути майно, яке вибуло з власності його покійної матері проти її волі через незаконні дії “чорного нотаріуса” та отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на таке майно.[:en]Our lawyers have helped a client to quickly return the real estate that has been unlawfully taken from his late mother’s property against her will by a malicious notary, and receive a certificate of inheritance as secured by the law to such real estate.[:]

Читати всю новину

OPPO в Україні

[:ru]Старший партнер АО «Моргун и партнеры» приняла участие в мероприятии, посвященном презентации клиентами нашей фирмы торговой марки OPPO и серии смартфонов Reno2 в Украине[:uk]Старший партнер АО «Моргун та партнери» взяла участь в заході, присвяченому презентації клієнтами нашої фірми торгової марки OPPO та серії смартфонів Reno2 в Україні[:en]Senior Partner of Morgun & Partners Law Firm, attended the presentation of the smartphone series Reno2 by our client OPPO in Ukraine hosted by the Parkovy Exhibition Center. [:]

Читати всю новину

Громадянин США визнаний батьком української дитини

[:ru]Адвокаты фирмы помогли гражданину Соединенных Штатов Америки в признании отцовства в отношении малолетнего гражданина Украины[:uk]Адвокати фірми допомогли громадянину Сполучених Штатів Америки у визнанні батьківства відносно малолітнього громадянина України[:en]Our lawyers have helped an American citizen to have his paternity recognized for the young Ukrainian child born by the unmarried mixed-nationality couple[:]

Читати всю новину

Замовляйте Вашу приватну консультацію

Ваши данные успешно отправлены!