‼️Увага! Зміни у трудовому законодавстві‼️

Облік трудової діяльності працівника в електронній формі

До уваги клієнтів Адвокатського об’єднання «Моргун та партнери», які мають найманих працівників, інформуємо, що 10 червня 2021 року в Україні набрав чинності підписаний Президентом України 04 березня 2021 року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Даним Законом введено в дію облік трудової діяльності працівників в електронній формі та для працівників та роботодавців встановлено перехідний період у 5 років (до 10.06.2026 р.) для перенесення до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівників.
У перехідний період можна використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність.

Відомості про трудову діяльність вносяться працівником (застрахованою особою) та роботодавцем у вигляді сканованих (оцифрованих) копій трудової, довідок, тощо з накладанням електронного цифрового підпису через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або шляхом звернення до територіального органу Фонду за призначенням або перерахунком пенсії.

У перспективі трудова книжка більше не буде основним документом про трудову діяльність, а після включення до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування всіх відомостей про трудову діяльність працівника, трудова книжка видається під підпис працівнику та зберігається у нього. Важливим є те, що власник або уповноважений ним орган і в подальшому на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Які ж переваги надає нам цей закон?

Насамперед, це прозорість процесу ведення трудового обліку. Електронна трудова книжка дасть можливість уповноваженим органам призначати громадянам пенсію та соціальні виплати автоматично. Спрощення порядку збирання працівником документів про його трудову діяльність для призначення пенсії. Відкритий доступ до інформації про набутий страховий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності. Врахування даних стосовно освіти та кваліфікації працюючого населення для формування ринку праці, та підготовки (перепідготовки) фахівців за актуальними напрямками. Усунення бюрократизму та негативних наслідків втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа.

Які «підводні камені» чекають на нас?

Ніколи не можна виключати можливості стороннього втручання до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування шляхом хакерських атак або іншого несанкціонованого доступу до такого реєстру. У першу чергу рекомендуємо всім роботодавцям та працівникам ретельно перевірити трудові книжки на відповідність нормативним та законодавчим документам, які регламентують ведення трудових книжок та облік трудової діяльності в електронному вигляді та першочергово внести відомості до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про трудову діяльність тих працівників, які найближчим часом досягнуть пенсійного віку і матимуть право на призначення пенсії.

Повернутися до всіх новин

Так же Вас може зацікавити ...

Захист бізнесу

[:ru]Адвокаты нашей компании вернули клиентам денежные средства в сумме более двенадцати миллионов гривен, которые были незаконно изъяты при проведении обысков и удерживались правоохранителями.[:uk]Адвокати нашої компанії повернули клієнтам кошти в сумі понад дванадцять мільйонів гривень, що були незаконно вилучені під час проведення обшуків та утримувались правоохоронцями.[:en]Our lawyers have helped the client return more than UAH 12 million that was illegally seized during searches and kept by law enforcers.[:]

Читати всю новину

Знято обтяження 1965 року

[:ru]Адвокаты фирмы добились снятия незаконного обременения 1965 года на все недвижимое имущество клиента в виде запрета отчуждения.[:uk]Клієнту стало відомо про те, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наявне обтяження у вигляді заборони відчуження на все належне йому на праві власності нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, декілька земельних ділянок), зареєстроване в 2006 році на підставі договору застави, виданого однією із державних нотаріальних контор у 1965 році. [:en]Our client found out that, according to the State Register of Property Rights to Real Estate, there was an encumbrance imposed on all his privately owned properties (residential house, flat, several land plots) as a disposal ban registered in 2006 on the grounds of the pledge agreement issued by a public notary office back in 1965. [:]

Читати всю новину

Нагорода від The Lawyers Global

[:ru]Адвокатское объединение Моргун и партнеры вошло в рейтинг юридических компаний 2020, рекомендуемых международной организацией The Lawyers Global.[:uk]Адвокатське об'єднання Моргун та партнери увійшло до рейтингу юридичних компаній 2020 року, рекомендованих міжнародною організацією The Lawyers Global.[:en]Morgun & Partners Law Firm was included in the 2020 rating of law firms recommended by The Lawyers Global[:]

Читати всю новину

Замовляйте Вашу приватну консультацію

Ваши данные успешно отправлены!