Зміни до КПК України: актуальні питання

Зміни до КПК України під час військовго стану

За весь період незалежності нашої держави, 2022 рік став для нас вкрай важким, оскільки через вторгнення Росії на територію України з 24 лютого було введено військовий стан, і багато наших регіон потерпають від запеклих боїв. Враховуючи ці всі події, Верховна рада України почала вносити зміни до законодавства, ці зміни і торкнулись кримінального процесуального закону, завдяки яким розширився спектр повноважень слідчих та прокурорів.

Так, наприклад згідно п.4. ст.223 КПК України «Проведення слідчих (розшукових) дій у нічний час (з 22-00 до 6-00 години) не допускається, за винятком невідкладних випадків, коли затримка в їх проведенні може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі підозрюваного», однак з 1 травня 2022 року правоохоронним органам надано право для проведення слідчих дій у нічний час (тобто з 22-00 до 6-00 годин). З відси випливає той факт, що на період військового стану, слідчі вправі проводити допити, обшуки, огляди у будь-який час доби і не залучати понятих під час обшуку житла чи іншого володіння особи. Також, слідчі отримали право затримувати осіб без рішення суду чи керівника прокуратури і значно збільшився термін такого затримання. Відповідно нововведень затриману особу можуть протримати в органах 216 годин (тобто 9 діб). У більшості адвокатів виникає питання, чи доречно надавати таке право правоохоронцям по всіх категоріях злочинів.

Цікавим моментом є те, що законодавець передбачив можливість автоматичного продовження терміну тримання осби під вартою. Це відбувається у разі, якщо строк дії ухвали суду про тримання під вартою закінчуєься, а суд не може розглянути питання про продовження строку тримання під вартою в установленому порядку. У цьому випадку строк тримання під вартою продовжується до моменту розгляду данного питання судом (але не більше двох місяців).

Необхідно звернути увагу на закодавчі зміни, згідно яких показання, отриманні під час допиту підозрюваного, свідка чи потерпілого, можуть бути використані як докази в суді. Необхідно щоб результати допиту були зафіксовані на відео, також під час допиту умовою є присутність захисника. У нас виникає питання: «чи допоможе це запобігти поверненню практики вибивання правоохоронцями у підозрюваних осіб «явок з повинною »». З цієї норми нам стає зрозумілим той факт, що значно підвищиться рівень проведення шантажу і застосування різного роду тортур з боку правоохоронців.

На період війського стану слідчим дозволено зупиняти строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до моменту зникнення обставин, через які строк зупинявся. Також правоохоронцям надано право не пізніше 15 днів після скасування військового стану поновити строки апеляційного та касаційного оскарження.

Підводячи підсумок з данної статті, ми дійшли висновку про те, що всі ці вищеперелічені нововедення позитивно впливають на роботу правоохоронців, чиї зловживання доведеться оскаржувати після закінчення війни.

Повернутися до всіх новин

Так же Вас може зацікавити ...

‼️Воєнний стан – Форс-мажор‼️

[:ru]Попробуем ответить на основные вопросы, касающиеся выполнения договорных обязательств на период действия правового режима военного положения.[:uk]Спробуємо відповісти на основні питання, що стосуються виконання договірних зобов’язань на період дії правового режиму воєнного стану.[:en]Let's try to answer the main questions concerning the fulfillment of contractual obligations for the period of martial law.[:]

Читати всю новину

День заснування

[:ru]Спасибо нашим очаровательным клиентам и партнерам за годы доверия и сотрудничества! Искренне надеемся, что дальше компанию ждет только процветание, успех по всем делам, расширение горизонтов и достижение новых целей![:uk]Дякуємо нашим чарівним клієнтам та партнерам за роки довіри та співпраці! Щиро сподіваємося, що далі компанію чекає лише процвітання, успіх у всіх справах, розширення горизонтів та досягнення нових цілей! [:en]Thanks to our charming clients and partners for years of trust and cooperation! We sincerely hope that only prosperity, success in all matters, expansion of horizons and achievement of new goals await the company! [:]

Читати всю новину

Підстави недопущення податкової до перевірки

[:ru]Должностные лица налоговой имеют право приступить к проведению документальной выездной проверки или фактической проверки при наличии оснований для их проведения и при предъявлении или направлении налогоплательщику следующих документов:[:uk]Посадові особи податкової мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки або фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення та за умови пред’явлення або направлення платнику податків наступних документів:[:en]Tax officials have the right to start conducting a documentary on-site audit or actual audit if there are grounds for their conduct and upon presentation or sending to the taxpayer of the following documents:[:]

Читати всю новину

Замовляйте Вашу приватну консультацію

Ваши данные успешно отправлены!