З 16 липня 2022 року весь інтернет бізнес має перекласти свій контент на українську

❗️❗️❗️Увага❗️❗️❗️
Сьогодні останній день, коли користувацькі інтерфейси всіх комп’ютерних програм та веб-сайтів, які використовуються та реалізуються в Україні, можуть мати користувацький інтерфейс будь-якою іншою мовою, окрім державної мови.
З 16 липня 2022 року набирає законної сили ст. 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до положень, якої всі комп’ютерних програм та веб-сайтів, які використовуються та реалізуються в Україні, повинна мати користувацький інтерфейс державною мовою, зокрема, мова візуального дизайну комп’ютерної програми, мова взаємодії, діалогів та транзакцій між користувачем та комп’ютерною програмою).
Це стосується усіх без виключення: комп’ютерних програма, встановлених на товарах, що реалізуються в Україні; комп’ютерних програм органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності; комп’ютерних програм закладів освіти державної і комунальної форм власності; Інтернет-представництв (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні; мобільних застосунків органів державної влади, органів місцевого самоврядування, зареєстрованих в Україні засобів масової інформації, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні.
Для іноземних суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та мають в Україні дочірні підприємства, філії, представництва, версія веб-сайту державною мовою повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого інтернет-представництва. Версія такого веб-сайту державною мовою для користувачів в Україні повинна завантажуватися за замовчуванням.
Отже будь-який сайт, онлайн застосунок або профіль у соціальній мережі, незалежно від того чи це він належить державному органу, чи інтернет-магазину, компанії, або фізичній особі-підприємцю, повинен мати інтерфейс державною мовою при завантаженні за замовчуванням.
У разі невиконання вимог даного Закону суб’єктів господарювання може бути притягнуто Уповноваженим із захисту державної мови до адміністративної відповідальності відповідно до положень ст. 188-52 Кодексу про адміністративні правопорушення України у вигляді штрафу у розмірі від 3400 грн до 6 800 грн та за повторне порушення протягом року у вигляді штрафу у розмірі від 8 500 грн до 11 900 грн.